×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Rostlina Henna nejen k dekoraci

Tato úžasná rostlina slouží nejen jako dekorace, ale je rovněž velmi užitečná. Ve své domovině tvoří keřovitou strukturu, která se dorůstá nejrůznějších výšek. Její květy mohou být bílé nebo nažloutlé a jsou typické svou sladkou, jemnou vůní.

Pro svoje široké využití je Henna velmi oblíbená také u nás.

A k čemu se vlastně tato rostlina dá použít? Jak jsme již zmínili, její použití je opravdu široké.
Jako nejznámější můžeme vyzdvihnout tetování. Listy Henny na toto použití se sklízejí dvakrát za rok, nejdříve se nechají usušit, dále se usušené listy nadrtí na prášek a pak ji lze použít při barvení na tělo. Ještě si lze nechat za pomocí Henny nabarvit vlasy. Sice sama o sobě barví do rezava, ale po přidání jiných pigmentových složek lze vytvořit velkou škálu barvených odstínů. Rovněž se přidává i do šamponů na vlasy, po jejichž použití jsou vaše vlasy zdravější a kvalitnější.

Henna však nejen zkrášluje, ale také léčí. Je známé, že tato rostlina dopomáhá zklidňovat pokožku a léčí alergické reakce na kůži, mykózy a ekzémy. Pokud kloktáte vývar z listů, pomáhá zklidňovat bolest v krku. Henna je rovněž velmi účinná i jako deodorant.
Její škála užití je opravdu veliká, používá se také jako příměs do různých kosmetických prostředků, které se používají na pleť či tělo. Pokud by vás zajímalo dozvědět se o Henně více, stačí se podívat na internetu.
S jejím pěstováním však neváhejte. Sice investujete do semínek, hlíny a květináče, ale vzhledem k tomu, na co všechno se dá rostlina Henna použít, jsme přesvědčeni, že se vám tato malá investice časem několikrát vrátí. Henna má i svou histori velice rozsáhlou. Proto neváhejte, objednejte semínka a poznejte kouzla této rostliny.

Tag: Byliny
Podobné články

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se