×
Hledat v našem blogu

Vypěstujte si rozmanitost - novinky semen rajčat letošní sezóny

Jste nadšenými pěstiteli plodové zeleniny? Máte rádi vlastnoručně vypěstované plody? Pokud ano, dovolujeme si vám představit exkluzivní novinky v naší nabídce semínek rajčat, jež nejenom excelují svou vynikající chutí, ale také disponují vysokou odolností vůči běžným chorobám, které mohou zeleninu postihovat.

První je odrůda rajčete Tiny Temptations Orange PhR. Tato speciálně vyšlechtěná varianta garantuje od července neustálý přísun vysoce sladkých cherry rajčat, která zaujmou nejen svou intenzivní oranžovou barvou, ale také svou schopností zůstávat na rostlině dlouho dozrávat bez rizika opadávání či popraskání.
Rajče Tiny Temptations se může pyšnit oceněním od Fleuroselectu, mezinárodního orgánu pro hodnocení a akreditaci rostlin, což svědčí o jeho výjimečnosti a kvalitě. Zkratka PhR znamená resistenci proti plísním, zejména pak plísni bramborové, která je nejčastější chorobou postihující rajčata.

Další novinkou v našem sortimentu je rajče Rajče Legend PhR v bio kvalitě. Tato speciální odrůda byla vyšlechtěna Doktorem Jimem Baggettem na Oregon State University.
Opět se zde setkáváme s odrůdou resistentní vůči plísním (PhR). Tato odrůda, jejíž semena byla vypěstována v souladu se zásadami ekologického zemědělství rajčat se vyznačuje vysokou produktivitou a plodí sladké, kulaté plody s minimálním obsahem kyselin. Jednotlivá rajčata dosahují hmotnosti přibližně 250 gramů. Jejich jedinečná bezsemenná struktura je ideální jak pro přípravu teplých pokrmů, tak pro zařazení do studené kuchyně. Plody jsou pevné a šťavnaté a můžete je sklízet průběžně od července až do nástupu prvních mrazů.

Zastavíme se ještě u jedné originální odrůdy, která je výsledkem ekologického pěstování. Bio rajče Striped Roman představuje selektivně vyšlechtěnou odrůdu, která je výsledkem úspěšného křížení historických variet Antique Roman a Banana Legs.
Tato odrůda je vysoce ceněna pro své vynikající vlastnosti, kde kromě vizuální atraktivity a lahodné chuti nabízí také zvýšenou odolnost proti řadě chorob a škůdců, což je velkým přínosem pro pěstitele.
Plody rajčete Striped Roman jsou charakteristické svým protáhlým, mírně šiškovitým tvarem a nápadným pruhováním, které jim dodává nezaměnitelný vzhled. Barva těchto rajčat je typicky sytě červená, prozářená jasnými žlutými až oranžovými pruhy, což dodává na atraktivitě a rozlišitelnosti odrůdy. S délkou plodů dosahující přibližně 10 cm a jejich masitou konzistencí s robustními stěnami jsou rajčata Striped Roman ideální volbou pro přípravu domácích omáček, kečupů či pro sušení. Jejich chuť je intenzivně bohatá a sladká s vyváženým podílem příjemné kyselosti, což z nich dělá skvělou ingredienci do mnoha kulinářských pokrmů.

Připojte se k nám v objevování nových možností pěstování a obohaťte svou zahrádku o tyto výjimečné odrůdy, které vám přinesou nejen radost z pěstování, ale i nezapomenutelné chutě, které si zaslouží každý gurmán. 
Více novinek nejen ze světa plodové zeleniny naleznete exkluzivně na našem eshopu semena.cz.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se