×
Hledat v našem blogu

Zahradníkův březen

Zahradnický kalendář představuje nenahraditelný průvodce pro každého zahradníka, který umožňuje plánovat práce v jednotlivých měsících tak, aby zahrada kvetla a byla připravena na další období. Podívejme se na to, co nám nabízí měsíc březen.

Březen hraje v zahradnictví klíčovou roli, protože je vhodným časem pro mnoho příprav potřebných pro nadcházející jarní a letní období. Březnové počasí, s jeho střídáním tepla a chladu, může přinést výzvy, ale také příležitosti, které pomohou vaší zahradě rozkvést. Práce mohou zahrnovat přesazování rostlin, stříhání keřů, přípravu půdy pro jarní výsev a výsadbu nových rostlin.

Je vhodný čas připravit půdu pro jarní výsev tím, že odstraníte plevele, provzdušníte půdu a přidáte potřebné živiny v podobě kompostu nebo hnojiv. Nezapomeňte také na péči o trávník, který potřebuje vertikutaci, hnojení a případně doplnění chybějících částí.

Ovocné stromy je vhodné ořezat, aby byly připraveny na nový růst a plodnost. Pokud hrozí mráz, je dobré chránit mladé výhonky přikrývkami nebo textiliemi. Zahradnický nástroj, jako jsou sekáčky, lopaty, hrábě a nůžky, by měly být připraveny k použití.

Zálivka by měla být přizpůsobena aktuálnímu počasí. V suchém březnu je důležité zalévat nově vysazené rostliny.

Mezi prvními rostlinami vhodnými k výsevu v březnu jsoucibul cibule, hrách, cuketa, mrkev, jahody, řepa, měsíček, kopřiva, meduňka, jetel, kuklík, bazalka a mnoho dalších. Z okrasných rostlin to jsou astry, ibišek, violky, kejklířky, prvosenky, denivky, okrasné česneky, pivoňky, duhovice, gazánie a další.

Při předpěstování je důležité zajistit rostlinám dostatek světla, tepla a vlhkosti. Rostliny vhodné k předpěstování jsou rajčata, papriky, dýně, lilky, meloun, brokolice, květák, či celer. Využijte kvalitní substrát a udržujte optimální teplotu pro každou rostlinu. Můžete také použít výsevní podnosy, mini skleníky a osvětlení, aby rostliny měly optimální podmínky k růstu.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se