×
Hledat v našem blogu

Zahradníkův duben

Zahradnický kalendář je pro každého zahradníka nepostradatelným průvodcem, který pomáhá plánovat práce v jednotlivých měsících tak, aby zahrada byla zdravá a připravena na nadcházející období. Podívejme se na to, co nám nabízí měsíc duben.

Duben je obdobím největší aktivity v zahradách a zahrádkách, kdy se provádí výsev a výsadba rostlin, přesazování, péče o ovocné stromy, trávník a okrasné keře. Také jsou zapotřebí hlavní údržbářské práce jako jarní úklid, odstranění starých rostlin a příprava půdy pro nové výsadby. Kromě toho je vhodný čas na provzdušnění trávníku, přihnojení a první sečení.

Práce spojené s ochranou ovocných stromů proti škůdcům a chorobám stále pokračují, stejně jako jarní řez a přihnojování. Nenechte se také zmást pracemi na ostatních stromech a okrasných keřích, které vyžadují stejnou pozornost.

V dubnu jsou na pořadu dne i přípravy záhonů, včetně odstraňování plevelu, kypření půdy a přidávání organických hnojiv či kompostu. Mulčování může pomoci udržet vlhkost v půdě a potlačit růst plevelů.

Co se týče sklizně, v dubnu můžete sbírat různé druhy zeleniny a bylin, příkladem je salát, pórek, ředkvičky, merlík nebo lebeda.

Je také vhodný čas k výsevu mnoha plodin, včetně zeleniny, ovoce a bylin. Jako příklad můžeme uvést ačokču, dýně, hrách, kukuřici, česnek, tuřín, jahodník, maliník, bazalku, kmín, libeček, anýz, řimbabu, včelník. Z okrasných rostlin jsou vhodné k výsevu či výsadbě afrikáty, astry, chrpy, kopretiny, len, orlíčky, slunečnice, vilec, čemeřice, okrasné česneky, funkie, jiřinky, lilie, pivoňky a růže.

Pokud jste předpěstovali některé rostliny, přichází čas na jejich přesazení ven. Při tomto procesu je důležité zajistit jim správnou péči, aby se rychle aklimatizovaly na nové prostředí.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se