×
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Rychlení hyacintů aneb netradiční vánoční dekorace

Víte, že kromě vánoční hvězdy můžete použít pro vánoční dekoraci i květy hyacintu? Díky rychlení cibule vám tato okrasná cibulovina bude svými barevnými květy zdobit interiér po celou zimu. Jak na její rychlení? Jsou dva způsoby, rychlení v květináči či ve vodě.

Při rychlení v květináči zasaďte cibulku špičkou vzhůru a zasypte ji substrátem. Květináč poté přemístěte do tmavě místnosti s teplotou kolem 5–8 °C. Rostlinu zalijte, doporučujeme ji přikrýt tmavou látkou a nechat ji takto 6–8 týdnů. Až se objeví na rostlině poupata, přesuňte ji do teplejší místnosti a nechte ještě týden květináč přikrytý, poté můžete rostlinu odkrýt. Nezapomeňte v průběhu růstu hyacint pravidelně mírně zalévat nebo rosit rozprašovačem.

Pro pěstování hyacintu ve vodě je potřeba speciální sklenice nebo sklenice či skleněná váza s mírně zúženým hrdlem. Sklenici naplňte vodou tak, aby dosahovala cca 1 cm pod cibulku. Stejně jako v prvním případě přeneste sklenici na 2 měsíce do tmavě místnosti s teplotou okolo 6–8 °C. Nevýhodou tohoto pěstování je, že cibulka nedostává žádné živiny a může být po odkvětu dost vysílená a nevhodná k dalšímu pěstování.

Rostliny krásně kvetou i v teplé místnosti, ale přímo u topení se jim dobře dařit nebude. Nejlépe se rostliny cítí v chladu a mohou tak zdobit méně vytápěné místnosti. Po odkvětu a zatáhnutí listů můžete cibulky skladovat na temném, suchém místě až do příštího podzimu, kdy je můžete vysadit na zahradu. Pravděpodobně následující jaro nevykvetou a budou sbírat sílu, pokud se však ujmou, budou následující roky zase kvést.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se