×
Hledat v našem blogu

Aby papriky bohatě plodily…

Z plodové zeleniny je obzvlášť paprika velmi náročná na živiny. Na dodání dostatečného množství živin musíme tedy hodně dbát a myslet na ně už při výsadbě. Paprika má ráda dobře vyhnojené záhony, jinak by chřadla, nenarůstala a nasazovala málo plodů, či vůbec žádné. 

Papriky i nyní nasazují květy a stále dorůstají plody, použijeme tedy hnojivo, které je pro rostliny dobře a snadno přijatelné. Hnojíme vodou rozpustnými hnojivy, např. lze použít Kristalon zdravé rajče a paprika, Kristalon Gold nebo Hoštické hnojivo na rajčata a papriky atd., které obsahují pro papriky velmi snadno přijatelný fosfor (umocňuje nasazování květů a následně plodů). Kombinovat ho můžeme s dalšími různými typy. 

Prevencí může být používání Kristalonu zdravé rajče a paprika v kombinaci s přípravkem Vitality komplex, který do půdy dobře dodává enzymy a humáty. Hnojiva nepoužívejte najednou, po týdnu je prostřídáme.

Pravidelně a důkladně také papriky kontrolujeme, zda nejsou napadeny škůdci. Musíme se vyvarovat silného napadení mšicemi a molicemi, které rády papriky vyhledávají a jejich útok by rostliny nemusely přežít. Houbovými chorobami většinou papriky netrpí. Používáme jen doporučené registrované chemické přípravky nebo lépe ekologické přípravky na bázi olejů.

Mají-li papriky nasazeno příliš plodů, před dozráním některé vyštípněte, zejména v případě kapií, které mají několik stupňů zralosti. Nenecháte-li je dozrát úplně do červena, ale utrhneme-li je dříve, rostlině tím pomůžeme. Lze je však nechat dozrát až do úplného zčervenání, ale plodů bude celkově méně.

Tag: Zelenina
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se