×
PPL Parcelshop
Hledat v našem blogu

Top 5 chilli papriček, které musíte vyzkoušet v letošní sezóně

Pokud jste milovníkem pikantních chutí a hledáte nové zážitky, které rozproudí vaše chuťové buňky, neměli byste letos přehlížet top 5 chilli papriček, které jsou absolutní nutností pro každého gurmána. Zde je podrobný průvodce, který vás provede světem pálivosti od těch nejmírnějších až po ty nejostřejší. Semena všech uvedených chilli papriček naleznete na našem eshopu semena.cz i s podrobným návodem, se kterým bude jejich pěstování doslova hračka.

Začněme s Chilli Cherry Bomb, které jsou známé pro svou unikátní kombinaci mírné pálivosti a nasládlé chuti, která připomíná třešně.
Tyto kulaté, masité plody s lesklou červenou barvou se skvěle hodí jako barevný a chuťový doplněk do salátů nebo jako pikantní ozdoba při grilování. Jejich mírná pálivost a sladkost je ideální pro ty, kteří se teprve seznamují s chilli papričkami a nechtějí se hned vrhnout do ohnivého pekla.

Další papričkou, která se může pochlubit nejen svou chuťovou, ale i vizuální atraktivností, je fialové Jalapeno. Tyto papričky jsou variací na klasické zelené Jalapeno a přinášejí mírnou až střední pálivost spolu s lehce kouřovým nádechem. Jejich sytě fialová barva je nádherná na pohled a určitě zaujme na každém talíři. Fialové Jalapeno je skvělou volbou pro přípravu domácích sals nebo jako součást marinád, kde jejich jemná pálivost krásně podtrhne hlavní ingredience.

Přecházíme ke středně pálivé Chilli Aji Amarillo, která je neodmyslitelnou součástí peruánské kuchyně a stává se stále populárnější i v České republice. Tyto papričky mají podlouhlý tvar a zářivě oranžovou barvu, která v kuchyni přitahuje pozornost. Aji Amarillo nabízí bohatou ovocnou chuť s nádechem tropického ovoce, a přestože jejich pálivost není přehnaná, dokáže příjemně zahřát. Jsou skvělým doplňkem do omáček, polévek a různých směsí, kde jejich specifický profil může plně vyniknout.

Pro ty, kteří se nebojí opravdové výzvy, je tu oranžové Chilli Bhut Jolokia. Tato paprička, známá také jako Ghost Pepper, je jednou z nejpálivějších na světě. Její pálivost je tak intenzivní, že byla v minulosti dokonce používána jako přírodní repelent proti zvěři. Bhut Jolokia v oranžové variantě přináší stejně ostrý zážitek jako její červený protějšek, ale s lehkým nádechem citrusů. Tato paprička je ideální pro odvážné experimentátory, kteří si chtějí užít extrémní pálivost v omáčkách nebo marinádách, avšak s respektem a opatrností při manipulaci a dávkování.

Na závěr seznamu by neměla chybět červené Chilli Habanero v BIO kvalitě. Tato paprička se pyšní nejen velmi vysokou pálivostí, ale také tím, že je pěstována v bio kvalitě, což znamená, že při jejím růstu nebyly použity žádné syntetické pesticidy ani hnojiva. Červené Habanero je známé pro svou intenzivní, tropickou chuť s nádechem broskví a koření. Je to paprička pro ty, kteří hledají silný zážitek a zároveň dbají na ekologický přístup a kvalitu surovin. Hodí se do pikantních omáček, salsy, ale i do čokolády nebo zmrzliny pro ty, kteří se nebojí neobvyklých kombinací.

Pokud jste připraveni prozkoumat tyto ohnivé skvosty, letošní sezóna nabízí ideální příležitost. Pamatujte však, že při manipulaci s chilli papričkami je vždy důležité dodržovat bezpečnostní opatření, jako je nošení rukavic a důkladné mytí rukou, abyste se vyhnuli podráždění pokožky nebo očí. S touto paletou chutí a pálivostí si můžete užít každé jídlo s novou intenzitou a rozšířit své kulinářské obzory.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se